O nás

Náš klub je zaměřen na styl karate Goju-Ryu a Shito-Ryu. Působíme v Hodoníně - Bažantnici při Středisku volného času (na Duhovce), náměstí Bohuslava Martinů 5. Třikrát týdně (závodníci 5x) se u nás schází členové všech věkových kategorií.

Cvičí u nás také rodiče, kteří do klubu vodí své děti. Výuka probíhá v pondělí, ve středu a v pátek vždy od 17.00 do 18.30 hodin.

Historie karate klubu ŠIN-MU Hodonín

Klub byl založen v roce 1992 dvěma zkušenými slovenskými karatisty Milanem Anderlem a Milanem Krušinským. Oba pocházejí z blízké Senice, která je silnou základnou stylu Goju-ryu a tento styl karate byl dán i do kolébky klubu ŠIN-MU Hodonín. Díky specializaci obou trenérů a to především Milana Anderleho, který byl v té době jedním z nejúspěšnějších československých zápasníků a oporou státní reprezentace v kumite, byl od počátku hodonínský klub zaměřen převážně na kumite. Taktéž první soutěžní úspěchy klubu se dostavily v této disciplíně.

S postupem času (přibližně od roku 2000), kdy vedení klubu postupně převzali Pavel Letocha s Jánem Jordanem a taktéž z důvodu změny zaměření členské základny na děti a mládež (do té doby převážně dorostenecký a seniorský zápasnický klub), se klub začal více věnovat i disciplíně kata a postupně se na turnajích i v této disciplíně více a více prosazovat.

V současné době se trenéři klubu věnují přípravě jak kata, tak kumite a důkazem vysoké úrovně přípravy v obou disciplínách jsou pravidelná medailová umístění na domácích i zahraničních turnajích, včetně mistrovství republiky, Evropy i světa.

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 7061x, dnes 4x
CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2015 - 2023 Shin-Mu Hodonín