Grand Prix Ostrava 2016

Na letošní 12. ročník Grand Prix Ostrava vyrazili reprezentovat náš oddíl Filip Hanáček a Michaela Schmiedová.

Soutěž se konala 5. listopadu 2016 ve zcela nové atletické hale, která byla uvedena do provozu v letošním roce. Rozměry haly jsou impozantní, šest rozložených tatami mezi běžeckým oválem působilo drobným dojmem. Výběr haly se pořadatelům povedl, což se nedá říci o časovém harmonogramu, který měl postupem času dvouhodinový skluz.

Do Ostravy se přijelo utkat v 584 startech 351 závodníků ze 64 oddílů z deseti zemí, kromě okolních států např. ze Skotska, Izraele nebo Íránu. Jako nepochopitelné se jeví konání jiné soutěže ve stejný den o 50 km dále, což je škoda pro oba turnaje, které si takto přetahují účastníky, kteří musí volit mezi Ostravou a Ústí nad Orlicí.

Jako první přišla na řadu Michaela, která byla přihlášená ve třech kategoriích. Bohužel díky nedodržení časového rozpisu jednotlivých kategorií začaly její kategorie kata dorostenky a juniorky ve stejný čas. Musela tedy bez odpočinku přebíhat mezi oběma kategoriemi, což bylo fyzicky velmi náročné. Přesto dokázala ve své věkové kategorii dorostenek výhrami nad soupeřkami dojít až do finále, kde se utkala se Slovenkou, které podlehla a získala skvělou stříbrnou medaili. Ve starší kategorii juniorek jí finále uniklo a výhrou v repasáži se umístila na třetím místě.

Následovala velmi početná Filipova kategorie kata mladší žáci, do které bylo registrováno 44 karatistů. Filip měl v prvním kole free, ale ve druhém se mu nepodařilo porazit svého soupeře, který později také prohrál a ukončil naději na repasáž.
V kumite mladších žáků -35 kg se mu vedlo lépe, když dokázal v prvním kole porazit domácího závodníka. Následně podlehl pozdějšímu vítězi a poté zabojoval o medaili v repasáži, což se bohužel nepodařilo a umístil se na slušném 5. místě.

Jako jedna z posledních ve večerních hodinách začala kategorie kumite dorostenky +54 kg, ve které Michaela vybojovala účast ve finále, které ale patřilo zkušenější slovenské kumiťačce a naše závodnice tento den ukončila medailovým hattrickem a získala další stříbro.

Děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a gratulujeme za medailová umístění.

Foto Grand Prix Ostrava 2016
Výsledky Grand Prix Ostrava 2016

P.S.


Více fotografií (28)
Foto Grand Prix Ostrava 2016
Grand Prix Ostrava 2016_01Grand Prix Ostrava 2016_02Grand Prix Ostrava 2016_03Grand Prix Ostrava 2016_04Grand Prix Ostrava 2016_05

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 1458x, dnes 4x
CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2015 - 2019 Shin-Mu Hodonín