Mistrovství ČR mládeže ČSKe 2014

V neděli 7. prosince 2014 jsme získali medaile na Mistrovství České republiky v karate mládeže, které pod záštitou Českého svazu karate (ČSKe) pořádal Fight Club České Budějovice.

Do Českých Budějovic se v předvánoční čas sjelo 402 mladých karatistů ze 65 klubů, kteří úspěšně prošli sítem nominačních turnajů a vybojovali si možnost účastnit se zápasů o mistrovské tituly, které probíhaly na šesti tatami.

Nejúspěšnější členka naší výpravy byla Michaela Schmiedová, která získala dvě zlaté medaile. První titul vybojovala v napínavém sestrovražedném finále kata starší žákyně 12-13 let, které se konalo v režii našeho oddílu, kdy druhou finalistkou byla Nikola Štěrbáková, jež tak v této kategorii skončila na výborném druhém místě se stříbrnou medailí. K nim se později připojila Nicole Michalicová a v kategorii kata tým žákyně 7-13 let společně převálcovaly soupeřky a stanuly na stupínku nejvyšším se zlatou medailí.
Nicole navíc obhajovala v kategorii kata mladší žákyně 10-11 let své loňské vítězství, ale bohužel ve finále podlehla své soupeřce a získala pro náš oddíl druhou stříbrnou medaili.

Jaroslav Olšák jako člen kata týmu SCM Brno stanul na stupni vítězů se stříbrnou medailí v kategorii týmů dorostenců + juniorů 14-17 let. V kumite juniorů 16-17 let na medaili nedosáhl a umístil se na pátém místě.

Na stupně vítezů se dostala a bronzovou medaili vybojovala v kategorii kumite juniorky 16-17 let hostující členka Liliana Koporcová.

Sourozenci Tereza a Oldřich Vašíčkovi se také neztratili v početném poli soupeřů a oba se shodně umístili na pátých místech v kategoriích kata mladších žáků 7-9 let a mladších žákyň 10-11 let.

Své zkušenosti na tak velké soutěži získával také Bruno Čáslava, který závodil v kategorii kata mladší žáci 7-9 let, kde se umístil na slušném sedmém místě.