Mistrovství ČR ČSKe Praha 2016

Letošní rok jsme soutěžní sezónu ukončili účastí na Mistrovství ČR v karate všech stylů (ČSKe), které ve spolupráci se svazem pořádal v Praze oddíl TJ Kovo 3. a 4. prosince 2016.

Účast byla hojnější než při loňském MČR a zaregistrovalo se 659 závodníků z 89 karate klubů. V první víkendový den soutěžili karatisté od juniorů výše a v podvečer přenášela finálové zápasy v přímém přenosu Česká televize na ČT sport. Naši nominovaní členové zápasili v neděli, kdy přišly na řadu kategorie od nejmladších žáků po dorost.

Nominaci získali na národních a krajských pohárech Bruno Čáslava, Filip Hanáček, Nicole Michalicová, Michaela Schmiedová, Nikola Štěrbáková, Oldřich Vašíček a Tereza Vašíčková.

Organizátoři zvolili pro tuto důležitou událost halu Arena Sparta, kde se pohodlně vešlo 6 tatami a bylo i dostatek místa pro diváky. Škoda jen, že dostatečný prostor neměli k dispozici karatisté pro své rozcvičení a museli se mačkat v kapacitně zcela nedostatečné rozcvičovně, jelikož jim nebyl umožněn přístup na tatami. Nezbývá než doufat, že tento přístup se nebude opakovat na dalších soutěžích.

Zlatou medaili získala děvčata Nicole a Tereza v kategorii kata tým žákyně 7-13 let. Protože nemají momentálně v našem oddíle ve svém věkovém zařazení parťačku do trojice, tak se na toto mistrovství připravovaly s Magdalénou Trtíkovou z Karate Klubu Kyjov. Tato spolupráce se ukázala jako úspěšná a přivedla mladé karatistky k titulu Mistr ČR.
Až ve finále podlehla své soupeřce Michaela v kategorii kata dorostenky 14-15 let a tím získala stříbrnou medaili s titulem vicemistryně. Nicole se podařilo získat ještě jednu medaili a to bronzovou v kategorii kata starší žákyně 12-13 let.

V ostatních soubojích na tomto mistrovství se již našim karatistům nepodařilo získat medailová místa. Ale již samotná účast má svoji významnou hodnotu a je to pro ně další cenná zkušenost a bude je to motivovat k dalšímu poctivému trénování.

Děkujeme všem za bojovného ducha a gratulujeme medailistkám !!!

P.S.

Foto MČR ČSKe Praha 2016
Výsledky MČR ČSKe Praha 2016
Záznam České televize z MČR ze soboty 3.12.2016


Více fotografií (31)
Foto MČR ČSKe Praha 2016
MČR ČSKE Praha 2016_01MČR ČSKE Praha 2016_02MČR ČSKE Praha 2016_03MČR ČSKE Praha 2016_04MČR ČSKE Praha 2016_05

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 2973x, dnes 1x
CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2015 - 2023 Shin-Mu Hodonín