Mistrovství Evropy Goju Ryu 2016 (Steyr, Rakousko)

Od 16. do 18. září 2016 se účastnilo 5 našich členů Mistrovství Evropy v karate Goju Ryu, které hostilo rakouské město Steyr.

Jmenovitě to byli Oldřich Vašíček, který závodil v kategorii kumite mladší žáci 10 - 11 let +40 kg a v kumite týmu, jeho sestra Tereza Vašíčková byla nominovaná ve 4 kategoriích a to kata starší žákyně 12 - 13 let, kumite starší žákyně -50 kg, kata tým a kumite tým starších žákyní. Nicole Michalicová se utkala se soupeřkami v kategoriích kata starší žákyně 12 - 13 let a v týmech kata a kumite společně s Terezou. V kata mladších žáků 10 - 11 let reprezentoval naši republiku Bruno Čáslava, který měl své místo také v kata týmu žáků 10 - 13 let. Nejstarší naší závodnicí byla se svojí kategorií dorostenky 14 - 15 let Michaela Schmiedová, která bojovala jak v kumite + 54 kg, tak v kata a v kumite týmu.

Michaela v kata postupně porazila portugalskou, rakouskou a italskou reprezentantku a dostala se až do finále, které se konalo v české režii a kde se utkala s Dominikou Šabovou z brněnského oddílu. Tuto již porazit nedokázala a získala cennou stříbrnou medaili a stala se vicemistryní Evropy. V kumite se jí již tak nedařilo, zde skončila na 7. místě. Poté ještě poslední síly vydávala v kumite týmu, kde Češkám patřilo 5. místo.

Tereza v úvodním zápase kata porazila portugalskou závodnici, v dalším kole suverénně také Slovenku, ale její nadějný postup zastavila závodnice z Maďarska, která se ale dostala do finále a Tereza tak mohla zabojovat v repasáži o třetí místo, jenže rakouská reprezentantka byla lepší a Tereza se umístila na 5. místě.
Úspěch se ale dostavil v kumite, když po výhře nad Slovenkou a prohře s Rakušankou (pozdější finalistkou) v repasáži získala krásnou bronzovou medaili. Tato ale nebyla jediná, druhá bronzová medaile se jí podařila vybojovat v kumite týmu společně s oddílovou kolegyní Nicole Michalicovou. Společně také absolvovaly kategorii kata tým, ale zde se jim umístit nepodařilo, když je v postupu zastavily portugalské reprezentantky.

Bruno byl také úspěšný a získal dvě bronzové medaile. V kategorii kata sice nejprve prohrál s italským reprezentantem, který ale svojí finálovou účastí Bruna vytáhl do repasáže, kde nejprve suverénně porazil Portugalce a poté ruského závodníka a umístil se na krásném třetím místě.
Druhou bronzovou medaili získal se svými týmovými kolegy v kategorii kata tým žáků 10 - 13 let.

Nicole v kategorii kata bohužel v postupu zastavila prohra s rakouskou reprezentantkou. Mnohem lépe se jí vedlo v kumite týmu starších žákyň, kde se českým děvčatům podařilo vybojovat bronzovou medaili.

Oldřich narazil na svém prvním ME na zkušenějšího závodníka z Ukrajiny a ve své kategorii kumite mladších žáků s ním prohrál a dále nepostoupil. Se svými kolegy v kumite týmu se jim bohužel nepodařilo postoupit přes maďarský tým kumiťáků. Získal ale jako ostatní velmi cenné zkušenosti na tak velké a prestižní soutěži.

Těmto našim závodníkům děkujeme za úspěšnou reprezentaci České republiky a našeho oddílu. Mezi 573 karatisty z 19 zemí, kteří se utkali v 756 startech se vůbec neztratili a prokázali, že když se poctivě trénuje, tak se úspěch dostaví.
Česká reprezentace byla velmi úspěšná a získala ze 75 startů v jednotlivých kategoriích 40 medailí a umístila se na druhém místě za domácím Rakouskem. K tomuto počtu přispěli naši karatisti 6 medailemi.

P.S.

Foto ME Goju Ryu 2016
Výsledky ME Goju Ryu 2016
Rozlosování
Časový harmonogram (usnadní hledání ve video záznamu)
Video záznam


Více fotografií (43)
Foto ME Goju Ryu 2016
ME Goju Ryu Steyr 2016_01ME Goju Ryu Steyr 2016_02ME Goju Ryu Steyr 2016_03ME Goju Ryu Steyr 2016_04ME Goju Ryu Steyr 2016_05

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 3309x, dnes 1x
CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2015 - 2023 Shin-Mu Hodonín