Mistrovství světa Goju Ryu Nový Zéland 2015

Ve dnech 27. až 29.11 2015 se čeští karatisti zúčastnili 3. Mistrovství světa v karate Goju Ryu, které se tentokráte konalo ve městě Auckland na Novém Zélandě.

Jelikož je tato země od nás vzdálená 18 000 km, je zde časový posun +12 hodin a kvůli potřebné aklimatizaci se české reprezentaci výprava protáhla na 11 dnů od 22.11 do 2.12.2015. Reprezentačními trenéry bylo pro MS vybráno 18 závodníků, mezi kterými byl i náš člen Jaroslav Olšák, kterému se velmi dařilo a stal se mistrem světa v kategorii kata tým junioři. Dále vybojoval 2. místo v kumite junioři -76 kg a třetí medaili získal za 2.místo v kategorii kumite tým junioři.

Česká výprava startovala v kategoriích dorost, junioři, muži, ženy a masters v disciplínách kata, kumite, kata tým a kumite tým a celkově získala 28 medailí. Z celkového počtu 18-ti zúčastněných států skončila na 3. místě.
U nás začíná zimní období a na Novém Zélandu naopak letní a proto se tam naši závodníci cítili dobře, ve volných chvílích si mohli zaplavat v moři, prohlédnout město a jeho okolí. Také se projeli na trajektu po moři.

Po návratu do vlasti dostal Jaroslav pozvánku na tradiční Noc mistrů do Průmyslového paláce v Praze, kde úspěšní závodníci převzali ocenění a poděkování za vzornou reprezentaci České republiky na mistrovství světa.
Připojujeme se ke gratulantům a Jarovi děkujeme i za velmi úspěšnou reprezentaci našeho oddílu.

P.S.

Foto Mistrovství světa Goju Ryu Nový Zéland 2015