Soustředění Stará Turá 2018

Stejně jako v předchozích letech se i letos konalo tradiční soustředění ve Staré Turé, pořádané trenérem Milanem Peknikem a náš klub se ho opět zúčastnil, i když v menším počtu než bývá zvykem.

Zacvičit si přijeli Michaela Schmiedová, Filip Hanáček a Filip Bílek a samozřejmě šéftrenér Pavel Letocha. My z nížiny jsme se těšili na trochu toho sněhu, který bývá samozřejmostí u tohoto soustředění, ale letos jsme si na ranní rozcvičky boty s protiskluzovou podrážkou rozhodně pořizovat nemuseli, protože sníh ani led nás nečekaly.

Kromě svých kamarádů z blízké Senice jsme se přivítali s karatisty z Popradu, Banskej Bystrice a dalšími. Zabrali jsme ty nejlepší pokoje a auty odjeli na první trénink do tělocvičny ve městě. Tréninků bylo méně, než je obvyklé, ale zato byly delší. Jeden dopoledne a jeden odpoledne. A samozřejmě rozcvičky o čtvrt na sedm ráno venku. Ale pokud jste nedělali nepořádek po nocích, samozřejmě nebyl problém vstát na čas, že ano.

Tréninky si pro nás připravil MUDr. Martin Čulen, ale některé rozcvičky přenechal trenéru Letochovi nebo Rehušovi ze Senice a jednu dokonce vedl Michal Toure, což byla také velmi příjemná změna.

Neuběhlo ani pár hodin po příjezdu a všichni začali propadat panice, protože heslo od wifi bylo tajnější než vaše známky na pololetí. Ale pokud máte více než 15, stal se z vás šťastlivec a dobrá víla vám naťukala heslo do mobilu. Ale samozřejmě jste ho nevěděli. Pouze jste měli dobrý pocit z toho, že můžete být online a užívat si internet, který fungoval. Ale chudáci děti, které to štěstí neměli. Bohužel, mobilní data jsou v zahraničí drahá, a když ani signál nemáte, jste nahraní. A co tedy po večerech dělat, když nemáte trénink? Ale zdá se, že všichni přežili bez větší újmy.

Nevím, jestli někdo trpěl hladem, ale jídlo bylo třikrát denně. Bohužel, i tentokrát se setkalo s kritikou. Hned první den jsme na večeři dostali smažený květák a brambory a museli jsme si z toho udělat srandu, že byl sice hnusný, ale my měli takový hlad, že ho stejně snědli. Chuť jsme si každopádně spravili v sobotu večer a to výbornou pizzou v pizzerii naproti tělocvičny. I když jsme si na ni chvilku museli počkat. Někteří z nás si objednali pizzu přímo na ubytovnu i v pátek, ale místo pizzy, která měla mít půlku se šunkou a půlku bez, jsme dostali pizzu se slaninou a pálivými papričkami.

Nedělní dopoledne někteří z nás prožili v euforii, protože není nic krásnějšího než se ráno probudit a zjistit, že přece jen nasněžilo. Takže sen mnohých z nás se splnil a na chvíli jsme zažili bílou pokrývku na stromech a okolí.

Podle slov zúčastněných, starších i mladších, bylo tohle soustředění náročné hlavně po technické stránce, ale únava se samozřejmě také projevila. Ale tak, jak už je od MUDr. Čulena zvykem, jsme se dočkali jeho komentáře, kdy nám s klidem, úsměvem a mírně sarkastickým tónem oznámil, že to může být náročné klidně i dvakrát víc.

M.S.


Foto soustředění Stará Turá 2018
26734157_1370955236349341_7173647205871682366_n26815252_1975709089356976_7119860842963394838_nIMG_3423IMG_3421

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 2358x, dnes 1x
CalmCube2 CMS
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2015 - 2023 Shin-Mu Hodonín