VII. letní olympiáda dětí a mládeže Plzeň 2015

V červnu od 14. do 19. se konaly Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže 2015. Tentokráte olympiádu pořádal Plzeňský kraj a zúčastnilo se jí 2299 účastníků v 18 různých sportech a dvou doplňkových disciplínách.

Jihomoravský kraj reprezentovala v karate členka našeho oddílu Michaela Schmiedová jako jediná, jelikož se naše druhá členka Nikola Štěrbáková nemohla zúčastnit kvůli zranění.

Celá jihomoravská výprava odjížděla z Brna několika autobusy v neděli o půl sedmé ráno. V úterý dopoledne Michaela nastoupila ve své první disciplíně a tou byla kata starší žákyně. V prvním kole porazila 5:0 Kučerovou, ve druhém také 5:0 Válkovou, ve třetím zvítězila 5:0 nad Jantačovou. Ve čtvrtém kole bohužel prohrála 1:4 s budoucí vítězkou Štěpánovou. V repasáži porazila Žippaiovou 5:0 a získala cenné 3. místo.

Ve středu pokračovala další disciplínou a tou bylo kumite starší žákyně nad 45 kg. I když je Michaela katařka, tak se mezi kumiťačkama neztratila a získala slušné 5. místo.

Tato dvě umístění jí součtem bodů zajistila 2. místo v celkovém hodnocení spolu se závodnicí Libereckého kraje.

Během celé olympiády měli účastníci zajištěný bohatý doprovodný program a pro všechny to bylo několik krásně prožitých dnů, na které budou dlouho vzpomínat.